}
Shkarko Fotot
download
POSTER
download
WALLPAPER
Falco

Falco

Titulli :

Shiko Falco Me Titra Shqip Filma24.ag

Viti: 2019Runtime: 98 min
Director:Besart Kallaku,
Aktoret:Besart Kallaku, Bleona, Arben Derhemi, Albano Bogdo, Olsi Bylyku, Margent Caushi, Kristian Prenga, Mensur Safqiu, Drane Xhai, Rashel Kolaneci,

Pershkrimi i Filmit: Falco

Historia e “Falco Laçjanit”, Skifterit, personazhit të famshëm që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe e lajmërojnë që do të bëhet deputet, për shkak se në qarkun e Lezhës pas dorëheqjes se 4 deputetëve në listë, emri i tij është pasardhësi në atë listë dhe automatikisht i takon mandati i deputetit. Pikërisht këtu fillon aventura e heroit tonë duke përshkruar plot humor e satirë gjithë realitetin social-politik shqiptar. Duke hequr kostumin e punës dhe kapuçin, duke e zëvendësuar atë me kostumin dhe kollaren e një politikani.

Keywords:
Falco Shiko Filmin Falas, Shiko Falco Te Plote Me Titra Shqip Kualitet HD.
Views 6695
Trailer
CINEMA MODE
REGISTER

Per te hapur filmin ne fillim beni FOLLOW faqes me poshte ne instagram, Kliko Posterin Me Poshte  

Servers
(Pa Titra)
Playeri 2