}
Shkarko Fotot
download
POSTER
download
WALLPAPER
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

Titulli :

Shiko Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela Me Titra Shqip Filma24.ag

Viti: 2013Runtime: 155 min
Director:Sanjay Leela Bhansali, Vishal Raman, Sanjay Paraswani, Khyati Gosar, Prashant Golani, Tanay Sarda,
Aktoret:Ranveer Singh, Deepika Padukone, Richa Chadda, Supriya Pathak, Sharad Kelkar, Gulshan Devaiah, Homi Wadia, Abhimanyu Singh, Jameel Khan, Barkha Bisht Sengupta,

Pershkrimi i Filmit: Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

Përshtatja moderne e ‘Romeo dhe Juliet’ të William Shakespeare me një kthesë indiane, filmi përqendrohet në historinë e Ram dhe Leela, dashurinë, epshin e tyre dhe dramën më pas.

Keywords:
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela Shiko Filmin Falas, Shiko Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela Te Plote Me Titra Shqip Kualitet HD.
Views 273
Trailer
CINEMA MODE
REGISTER

Per te hapur filmin ne fillim beni FOLLOW faqes me poshte ne instagram, Kliko Posterin Me Poshte  

Servers
(Pa Titra)
Playeri 2