}
Shkarko Fotot
download
POSTER
download
WALLPAPER
Syriana

Syriana

Titulli :

Shiko Syriana Me Titra Shqip Filma24.ag

Viti: 2005Runtime: 128 min
Director:Stephen Gaghan, Mary Cybulski,
Aktoret:George Clooney, Matt Damon, Jeffrey Wright, Chris Cooper, Amanda Peet, William Hurt, Christopher Plummer, Alexander Siddig, Kayvan Novak, Amr Waked,

Pershkrimi i Filmit: Syriana

Nga regjizori Stephen Gahan vjen Syriana, një thriler politik që shpalos intrigat e industrisë së naftës botërore. Nga marrëveshjet e njerëzve mbrapa zyrave të Uashingtonit, tek burrat që punojnë tek fushat e naftës së Gjirit Persik, historitë e shumta të këtij filmi lidhen së bashku për të ndriçuar pasojat njerëzore të ndjekjes së egër për pasuri dhe pushtet. Kur një punonjës i CIA (George Clloney) nis të zbulojë të vërtetën shqetësuese rreth punës të së cilës i kishte përkushtuar jetën, një komisioner nafte i suksesshëm (Matt Damon) përballet me një tragjedi familjare të paimagjinueshme dhe gjen “ngushëllim” tek marrëveshja e tij me një princ idealist të Gjirit (Alexander Siddig). Një avokat koorporate (Jeffrey Wright) përballet me një dilemë morale kur mashtron në bashkimin e dy kompanive të naftës së Shteteve të Bashkuara, ndërkohë që matanë globit, një adoleshent pakistanez të cilit i kanë hequr të drejtat qytetare (Mazhar Munir) bie pre në mundimet e një prifti karizmatik për ta rekrutuar. Secili luan jesën e tij të vogël në sistemin e madh dhe të ngatërruar që i jep fuqi industrisë, pa e ditur se çfarë ndikime shpërthyese do të kenë jetët e tyre mbi botën.

Keywords:
Syriana Shiko Filmin Falas, Shiko Syriana Te Plote Me Titra Shqip Kualitet HD.
Views 353
Trailer
CINEMA MODE
REGISTER

Per te hapur filmin ne fillim beni FOLLOW faqes me poshte ne instagram, Kliko Posterin Me Poshte  

Servers
(Pa Titra)
Playeri 2